• BOKA
  • BOKNINGSKORGEN
  • SLUTFÖR BOKNING
Ironcoach
  • Shopping Cart Shopping Cart
    0Shopping Cart
  • START
  • BOKA
    • COACHING
      • Coaching Ironman
      • Ultracoaching
      • Marathoncoaching
      • Coaching/strategisession
    • FÖRELÄSNINGAR & WORKSHOPS
      • Föreläsning/workshop
    • BOK
      • Close the Gap (2026)
      • Mind the gap (2019)
  • BLOGG
  • OM IRONCOACH
  • TEDx
  • BOK
    • Close the Gap (2026)
    • Mind the gap (2019)
  • PODDEN
  • LAVA LEADERSHIP
  • YOUTUBE
  • Menu Menu

Camp Kullaberg och ny grafisk identitet

oktober 17, 2024/i Idéer, Inspiration, Tävling/av christian

I helgen spenderade jag två fantastiska dagar med ett gäng fantastiska människor. Jag är så tacksam att kunna kalla det mitt ”jobb” att jobba med så roliga och ambitiösa individer varje dag! En av deltagarna, Marcus Kjellberg, gjorde en film om helgen som nu finns ute på youtube. 28 minuters löparinspiration för alla som är nyfikna på Kullamannen eller hur det är att ingå i ett ”coachingteam”.

För att kunna kombinera mina två ben i företaget i en och samma logga/grafisk identitet har jag med hjälp av en annan adept, Marcus Lindsjö, kommit fram till en ny grafisk identitet. Det innebär att jag inte bara numera nås via domänen ironcoach.se utan också via iruncoach.se (både hamnar på denna sida). Det är mitt sätt att kombinera både Ironmancoaching och löpcoaching i ett och samma varumärke/logga. Med hjälp av att leka med bokstäverna O och U i loggan kan den läsas på två olika sätt. Antingen som Iruncoach/Irunteam med en sol som går upp i horisonten över Uet (precis som solen går upp under långa ultralopp efter en lång natt). Eller som Ironcoach/Ironteam där solen och Uet tillsammans bildar ett O och ger ledtråden att det är Ironmancoaching det handlar om.

Share this entry
  • Share on Facebook
  • Share on X
  • Share on WhatsApp
  • Share on LinkedIn
  • Share by Mail
https://ironcoach.se/wp-content/uploads/2024/10/Trainingcamp-Kullamannen-Cover-1-scaled.jpg 1440 2560 christian https://ironcoach.se/wp-content/uploads/2024/10/Ironcoach_Logo_Svart-1-300x62.png christian2024-10-17 11:05:212026-02-04 14:18:24Camp Kullaberg och ny grafisk identitet
Du kanske också gillar
Berlin marathon – drömmen om 2.30
90 – det magiska numret
Sätt en strategi för action!
Ladonia Mountain Trophy XL
Upp till bevis
Knack Ironmankoden #6
Kullamannen DNF + fantastiska teamprestationer
Från 150kg till Ironman
Search Search

Kategorier

  • Idéer
  • Inspiration
  • Intervju
  • Julkalender
  • Kost
  • Krönikor
  • Podd
  • Race reports
  • Resor
  • Tävling
  • Träningstips
  • Utmaning
  • Världsrekord

KONTAKTA IRONCOACH

email: christian@ironcoach.se
mobil: +46 733-124 940

Arkiv

Link to: Berlin marathon – drömmen om 2.30 Link to: Berlin marathon – drömmen om 2.30 Berlin marathon – drömmen om 2.30 Link to: Kullamannen 100 m – från DNF till fjärdeplats Link to: Kullamannen 100 m – från DNF till fjärdeplats Kullamannen 100 m – från DNF till fjärdeplats
Scroll to top Scroll to top Scroll to top